top of page

O NÁS

o nas strip.png
o nas strip.png
Kto sme, čo sme?
Image by Michael Marais

Al-Kauthar

fountain.png
Rieka vyvierajúca v Raji

Al Kauthar je rieka vyvierajúca v Raji. Jej nevyschýnajúci prameň je príjemnej chuti, obklopený rubínmi a diamantami - plný hojnosti. Skromne veríme, že naša túžba po vedomostiach zostane tým nevyschýnajúcim pramňom práve takým akým je večná fontána Kauthar.

My

muslim woman.png
Moslimky, ženy, Slovenky 

Sme slovenské moslimky a väčšina z nás konvertovala na islám.

Sme vďačné za to, že nám bolo dopriaté objavovať islám bez predsudkov a klamstiev, taký aký v skutočnosti je. Čistý, plný pokoja, múdrosti a pokory.

Vlastné islámu je, že vedomosť je jeho hlavný atribút. Veď prvé slovo, ktoré bolo zvestované v Koráne je "Čítaj!".

muslim woman.png
vzdelanie.jpg

Vzdelanie

koran.png
Základ islámu

Je známe, že prvé školy tak pre dievčatá i pre chlapcov boli samozrejmou súčasťou stavby mešít. V období keď zúril temný stredovek utápajúci sa v spároch tmárstva a nevedomostí na starom kontinente a zvyšok sveta nepoznal ani pojem "škola" až do obdobia vládnutia Márie Terézie, arabský svet prežíval Zlatý Vek Vzdelanosti. Bola založená prvá univerzita na svete (9. St.). Aj z dnešného pohľadu je pozoruhodné, že zakladateľka bola práve žena, Fatima Al-Fihriya.

Náš cieľ

strong.png
Byť hrdý, vzdelaný a sebavedomý

Skromným zámerom našeho úsilia je pokúsiť sa vštepiť deťom a mladým ľuďom radosť z odkrývania bezodnej studnice vedomostí.

Radi by sme boli nápomocní pri raste a rozkvetu duše dieťaťa do osobnosti mladého sebaistého človeka. Takého, ktorý je hrdý na svoju identitu, múdro si dokáže obhájiť životné postoje a morálne hodnoty. Jeho vízia by nemala byť ohraničená iba exaktnosťou vedy, ale rovnako morálnymi hodnotami ľudskosti, ako je tolerancia, empatia, pokora a dobro.

proud.jpg
bottom of page